Hitta en terapeut

Om du försökt hitta en samtalsterapeut eller hälsocoach som arbetar via nätet så vet du att det kan vara svårt. Men här finns hjälp.

Många som läser till certifierad samtalsterapeut med e-hälsa, eller certifierad hälsocoach med e-hälsa, går utbildningen för sin egen skull eller för att man har nytta av färdigheterna och verktygen i sitt nuvarande arbete. Andra har däremot öppnat egen verksamhet och tar nu emot klienter via nätet.

Om du känner att du behöver hjälp att komma vidare i livet, reda ut något som stör dig eller kanske växla om till en mer hälsosam livsstil eller mer effektiv träning är du välkommen att ta kontakt med någon av nedanstående.

Du kan också skriva en rad om du vill veta mer om hur det verkligen är att studera hos oss.

Cert samtalsterapeut Sophie Andersson: inomdig@gmail.com

Cert samtalsterapeut Lena Öberg: lenaoberg63@gmail.com

Cert samtalsterapeut Christina Hansson: friskinaturen@gmail.com

Cert samtalsterapeut Mikael Nilsson: samtala.mikke@gmail.com

Cert samtalsterapeut Kristoffer Totte Hell: totte.hell@gmail.com

Cert samtalsterapeut Marina Heiman: mais.medelhavet@outlook.com

Cert samtalsterapeut Jessica Viggesjöö: jessicaviggesjoo@hotmail.com

Cert hälsocoach Marita Lemming: marita@lemming.me

Cert hälsocoach Jörgen Bolmstad: bolmstad@gmail.com

Cert samtalsterapeut Anne-Catehrine Andersson: annki.intagan@gmail.com

Cert samtalsterapeut Laila Rolfsdotter: lailarolfsdotter@gmail.com

Cert samtalsterapeut Sandra Ripheden: sandraripheden@gmail.com

Cert samtalsterapeut Åsa Thenander: asa.thenander@gmail.com

Cert hälsocoach Karl Friedenstierna: k.friedenstierna@gmail.com

Cert hälsocoach Josefin Karlsson: josefin_karlsson86@hotmail.com

Cert hälsocoach Berit Furuberg: furuberg.b4@gmail.com

Cert samtalsterapeut Rosita Lindskog: rossiebell222@gmail.com

Cert samtalsterapeut Gisela Nygren: gospelgiz@gmail.com

Cert samtalsterapeut Liselotte Ullström: liselotte.ullstrom@realgymnasiet.se

Cert samtalsterapeut Johanna Stigbahr: johannastigbahr@hotmail.com

Cert samtalsterapeut Judy Andersson: judy@hetmail.se

Cert hälsocoach Therese Salgut: teez_e@hotmail.com

Cert samtalsterapeut Susanne Franzén: susanne.e.franzen@svenskakyrkan.se

Cert hälsocoach Annica Andersson: annica_a84@hotmail.com

Cert samtalsterapeut Lotta Ullström: lotta_712@msn.com

Cert samtalsterapeut Mihaela Ranta: mihaela.ranta@gmail.com

Cert hälsocoach Zita Pleva: zita56@centrum.cz

Cert samtalsterapeut Malin Bengtsson: edvardsson_malin@hotmail.com

Cert samtalsterapeut Ann Almerby: aalmerby@yahoo.se

Cert samtalsterapeut Monica Samuelsson: monicasamuel65@hotmail.com

Cert hälsocoach Linda Andersson: lindaamdersson@gmail.com

Cert samtalsterapeut Jannice Rådahl: jannice.r@hotmail.com

Cert samtalsterapeut Catharina Johansson: catharina@brinkvagen.com

Cert samtalsterapeut Sofia Östlund: sofiaostlund@hotmail.com

Cert samtalsterapeut Nelly Shein Haglundh: gunillashein@gmail.com

Cert samtalsterapeut Carina Karlsson: carinasfriskvard@telia.com

Cert samtalsterapeut Pernilla Thernström: pillan_007@hotmail.com

Cert samtalsterapeut Kajsa Nyander: kajsa.nyander@gmail.com

Cert samtalsterapeut Vesna Coloka: engelholmcity@hotmail.com 

Cert samtalsterapeut Carina Asplund: carasp@telia.com

Cert samtalsterapeut Emma Redzhebova: em_rr44@yahoo.com

Cert samtalsterapeut Normunds Zarins: normunds@duo-modo.com

Cert hälsocoach Karin Szubzda: karin.szubzda@live.se

Cert hälsocoach Anna Lundberg: missan103@hotmail.com

Cert samtalsterapeut Maria Vujnovic: mariavu.work@gmail.com

Cert samtalsterapeut Elisabeth Servin: elisabeth.servin@gmail.com 

Cert samtalsterapeut Johanna Ekander: johanna.ekander@gmail.com

Cert hälsocoach Ida Brink: ida_brink@yahoo.se

Cert samtalsterapeut Therese Sundholm: therese.sundholm@telia.com

Cert samtalsterapeut Sofie Lödahl: solodahl@gmail.com

Cert hälsocoach Caroline Vass: caroline@carolinevass.se

Cert samtalsterapeut Lena Nilsson: lena.p.nilsson@live.se

Cert hälsocoach Camilla Sundblad: camilla@halsocoachonline.se

Cert hälsocoach Vera Nordlander: vera.nordlander@gmail.com

Cert hälsocoach Loviza Adolfsson: loviza.1995@hotmail.com

Cert hälsocoach Ing-Marie Gutman: im_gutman@hotmail.com

Cert hälsocoach Annika Svensson: annika37@outlook.com

Cert hälsocoach Sirpa Vilmunen: sirpa.vilmunen@hotmail.com

Cert hälsocoach Sara Fröderberg: sara.froderberg@hotmail.com

Cert hälsocoach Gunmarie Nygren: healing@andestugan.se

Cert samtalsterapeut Donata Johansson: donatajo@hotmail.com

Cert hälsocoach Carina I Lindström: i.carina.lindstrom@telia.com

Cert samtalsterapeut Marianne Lundgren: marrelund@hotmail.com

Cert samtalsterapeut Susanne Svensson: susanne@inspirationskonsult.se

Cert hälsocoach Dzeneta Selimotic: destino.energy@live.se

Cert samtalsterapeut Annika Lidbeck: annikalidbeck@hotmail.com

Cert hälsocoach Lina Wirén: linawiren@hotmail.se

Cert hälsocoach Terese Wahrenberg: tette.w@hotmail.com

Cert samtalsterapeut Katrin Hällsten: katrinhallsten1@yahoo.se

Cert samtalsterapeut Magdalena Westman: magdalena@unikofsweden.se

Cert hälsocoach Karin Franzén-Karlsson: karin.lillevra@hotmail.com

Cert samtalsterapeut Ivona Olofsson: ivona.olofsson@gmail.com

Cert samtalsterapeut Cecilia Ranvide: ceciliaranvide@hotmail.com

Cert hälsocoach Joanna Sörensen: joanna_sorensen@hotmail.com

Cert samtalsterapeut Ingela Hansson: heavensdoor1@hotmail.com

Cert samtalsterapeut Marie Hansson: mariehansson10@hotmail.com

Cert samtalsterapeut Eva-Lotta Hallius: eva-lotta.hallius@telia.com

Cert samtalsterapeut Cristina Pärlerman: cristinacrpr@gmail.com

Cert samtalsterapeut Solfrid M. Larsen: snotrafreja@yahoo.se

Cert samtalsterapeut Marie Engelcrona: marieengelcrona@msn.com

Cert samtalsterapeut Katarina Dackland: k.dackland@hotmail.com

Cert samtalsterapeut Johanna Fessé: johanna@vackraklara.com

Cert samtalsterapeut Ditte Nygren: ditte.nygren@telia.com

Cert samtalsterapeut Jolanta Pettersson: jolantapetter@hotmail.com

Cert samtalsterapeut Merja Kylmämaa: merkyl63@gmail.com

Cert samtalsterapeut Christine Storbacka: christine@bktv.nu

Cert samtalsterapeut Håkan Persson: hok.ke@live.se